flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Пам'ятка проведення судового засідання у режимі відеоконференції

 

МОЖЛИВІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ

В РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

 

 

Шановні учасники судового процесу, нагадуємо, у зв’язку з введенням в провадження судового процесу у режимі відео конференції може здійснюватися дистанційне судове провадження.

 

У випадку кримінального провадження у разі:

а) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;

б) необхідності забезпечення безпеки осіб;

в) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;

г) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;

д) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Головною умовою проведення дистанційного судового провадження є згода обвинуваченої особи. Рішення про здійснення дистанційного судового провадження ухвалює суд. 

По цивільним справам судове засідання в режимі відеоконференції може здійснюватися відповідно до ст. 158-1 ЦПК України у разі, якщо:

-  Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

- У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.

- Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання . Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.

- Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

- Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки.

- Хід і результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає цивільну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.

- У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли судове засідання може відбутися без участі такої особи.

- У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з'явилася до зали судового засідання,

така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.

З метою належної організації судових засідань місцевих судів Харківщини у режимі відео-конференції в приміщені Апеляційного суду Харківської області, з метою забезпечення завчасного узгодження дати та часу такого засідання просимо Вас звертатися до відповідальної особи Апеляційного суду Харківської області – старшого судового розпорядника Карімова Валерія Борисовича (р.т. 057-751-88-27).

Проведення судових засідань у режимі відео конференції здійснюється у залі судових засідань №8 Апеляційного суду Харківської області.

 

Для зручності пропонуємо учасникам сторін ознайомитися з пам'яткою процедури проведення судового засідання у режимі відеоконференції за посиланням: Проведення відеоконференції