flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКІСТЮ НА ЗАДАНУ ТЕМАТИКУ

10 серпня 2018, 16:01

10 серпня  2018 року Антоніна Колтунова, голова Апеляційного суду Харківської області,  Алла Котелевець, суддя, секретар судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Харківської області, та Світлана Кругова, суддя, суддя-спікер  Апеляційного суду Харківської області зустрілися з представниками громадських об’єднань Харківщини.

У зустрічі взяли участь Сергій Гончар, заступник голови ГО «Регіональне антикорупційне бюро»,  та Марія Алєксандрова, член редакційної колегії газети «Регіональні розслідування», член ГО «Регіональний центр розслідувань».    

Даний візит відбувався за ініціативи громадських об’єднань Харківщини  з метою обговорення певних питань, які цікавлять  громадськість.

Одне з питань -  застосування принципу верховенства права та норм трудового законодавства щодо осіб, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та які висловили бажання працювати вдома без переривання такої відпустки.

Представник від громадських об’єднань Сергій Гончар зазначив: «На сьогоднішній день  відсутні методичні рекомендації, нормативні механізми та шляхи вирішення цього питання. За 2018  рік громадські об’єднання мають близько двох десятків звернень з приводу допомоги та роз’яснень заданої тематики. І питання дистанційної можливості праці стають більш актуальними, оскільки на сьогодні існують вже цивільні позови з цього приводу».

Антоніна Колтунова, Алла Котелевець та Світлана Кругова у ході розмови, в свою чергу підкреслили, що такі позови мають право на існування, оскільки права працівників передбачені трудовим законодавством. Вирішуватися зазначені позови повинні виходячи з вимог закону та обставин, встановлених судом по кожній конкретній справі окремо. До Апеляційного  суду Харківської області такі позови не надходили, у зв’язку з чим судова практика не може бути узагальнена сьогодні за цими питаннями.

Під час діалогу сторони обмінялися пропозиціями щодо подальших зустрічей та діалогу з громадськістю.   

 

 

За інформацією прес-служби суду