flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Радою суддів України прийнято рішення №45 від 13.08.2018 р. "Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом"

14 серпня 2018, 17:01

13 серпня 2018 року відбулося позачергове засідання Ради суддів України.

Підставою  скликання засідання Ради суддів України стали численні звернення суддів та інших осіб, які поширюються у ЗМІ і стосуються розгляду однієї з кримінальних справ 10 серпня 2018 року Київським районним судом міста Полтави.

Рішенням №45 від 13 серпня 2018 року Рада Суддів України вирішила:

1. Наголосити на неприпустимості дій, що містять ознаки втручання в діяльність судових органів та публічних висловлювань посадових осіб органів  державної влади, управління та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення суддів до кримінальної відповідальності за ухвалення рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційною (касаційною) інстанціями, а діям судді - Вищою радою правосуддя.

2. Звернути увагу суддів на необхідності неухильного дотримання Кодексу суддівської етики та вимог процесуальних законів та норм матеріального права, рішень ЄСПЛ під час здійснення правосуддя.

Судова діяльність та поведінка судді має бути взірцем чесного, добросовісного, толерантного, кваліфікованого і справедливого служіння народу України.

З повним текстом рішення Ради суддів України можна ознайомитись на офіційному сайті за посиланням: http://rsu.gov.ua/ua/documents/80 .

 

 

Прес-служба суду