flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

«ПОКРАЩЕННЯ НАВИКІВ СПІЛКУВАННЯ СУДДІВ У РОБОТІ З ЛЮДЬМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ»

16 травня 2018, 14:10

Судді місцевих загальних судів Харківщини та Апеляційного суду Харківської області  14 травня 2018 року  взяли участь в семінарі, організованому Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України.  

Захід проведено в рамках реалізації проекту «Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю», який здійснюється за підтримки Проекту USAID в рамках програми «Нове правосуддя».

Викладачі семінару: Андрій Бурий, голова правління Фонду «Право і демократія», керівник проекту «Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю»; Ольга Давід, тренер проекту «Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю», експерт у сфері комунікацій; Віталій Разік, тренер, адвокат, правовий консультант проекту «Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю»; Інна Білоус, тренер, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду; Михайло Васюта, тренер проекту «Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю», експерт у сфері фізичної доступності людей з інвалідністю до правосуддя.

Що таке інвалідність, еволюція ставлення до осіб з інвалідністю, моделі інвалідності, хто належить до таких людей, які люди відносяться до маломобільної групи населення, статистика людей з інвалідністю по Україні, європейські стандарти прав людини-інваліда, прецедентна практика Європейського суду з прав людини та практика судів України,- всі ці питання та відповіді на них пролунали на заході з суддями Харківщини.

Тренерами висвітлені нюанси спілкування з особами з порушенням зору, порушенням слуху, з розладами спектру аутизму, психологічні особливості таких людей. Про що необхідно пам’ятати, спілкуючись з такими людьми та працюючи з людиною з інвалідністю, суддям та працівникам апаратів судів. 

Судді отримали роз’яснення та поради, які необхідно мати технічні можливості будівель судів з метою доступу осіб з інвалідністю до приміщень, як проводити судові засідання з такими людьми,  та як ознайомлювати з процесуальними документами, матеріалами справи.

Всі ці та інші цінні поради пролунали на заході, разом з презентаціями та обговореннями. 

 

Прес-служба суду