flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Зустріч Голови Верховного Суду, очільників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України з головами місцевих та апеляційних судів Слобожанщини

26 вересня 2018, 16:28

26 вересня 2018 року відбулась зустріч голів апеляційних та місцевих судів Харківщини з Головою Верховного Суду Валентиною Данішевською, Головою Державної судової адміністрації Зеновієм Холоднюком, Головою Вищої ради правосуддя Ігорем Бенедисюком, Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергієм Козьяковим.

«Ми знаємо, що існує багато до нас запитань, і стосовно конкурсів, і стосовно кваліфікаційного оцінювання, і стосовно перетворення судів, і стосовно практики, яку ми запроваджуємо наразі…», саме так розпочала свою доповідь Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду.

Не оминули уваги і питання практики Верховного Суду та позицій, які формуються судом вищої ланки задля формування підходів під час розгляду справ окремих категорій, - у кримінальних, цивільних та господарських спорах. На цих питаннях детально зупинилися у другому блоці судді Верховного Суду, Леонід Лобойко і Лариса Рогач (Судді Великої Палати). 

Під час зустрічі Зеновій Холоднюк, Голова Державної судової адміністрації, поінформував про роботу, що проведена для започаткування діяльності новоутворених судів та ознайомив учасників наради з планом дій при проведенні ліквідації та реорганізації судів.   

Зокрема, Зеновій Холоднюк презентував стан фінансового та матеріально-технічного забезпечення органів та установ системи правосуддя; алгоритм роботи новостворених судів. Зазначив, що після видання указів Президента України про переведення суддів та їх оприлюднення необхідно провести відрахування суддів зі штатів судів, що припиняють здійснення правосуддя, а потім зарахувати таких суддів до штатів новоутворених судів, після чого, відповідно до чинного законодавства, зборами суддів обираються голови новоутворених судів та визначається дата початку роботи таких судів, після цього в газеті "Голос України" публікується повідомлення голів новоутворених судів про початок роботи цих судів та про припинення здійснення правосуддя судами, що ліквідуються. "Останній крок, це початок роботи новоутворених судів", - наголосив Зеновій Холоднюк.

Щодо питання забезпечення приміщеннями та оргтехнікою судів, Зеновій Холоднюк зазначив, що це є нагальним, і саме у 2019 році планується покращення стану матеріально-технічного забезпечення судів комп’ютерною технікою за рахунок централізованих закупівель, а збільшення очікуваних показників надходження судового збору дозволить значно поліпшити умови відправлення правосуддя в судах.

Ігор Бенедисюк, Голова Вищої ради правосуддя, на зустрічі доповів про нинішній стан проходження суддями процедур призначення на посади ,в рамках проведення кваліфікаційного оцінювання та як на законодавчому рівні за алгоритмом процесуальних дій суддя має бути переведений до новоствореного суду: «…закон вимагає виконання, є судді, які безболісно будуть переведені до нових судів, а є і дисциплінарні провадження відносно суддів, які повинні розглядатися. І суддя має бути переведений після рішення Вищої ради правосуддя та після Указу Президента України».

 «Коли відбувається реформа, не буває простих запитань, тому реформа і відбувається. Які проблеми існують для суддів в судовій системі, і які проблеми бачать люди, які відвідують суди. «…судова реформа зараз перебуває на піку своєму. Багато чого відбулося, але багато ще і потрібно зробити…» такими словами розпочав свою доповідь Сергій Козьяков, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Детальніше очільник ВККС зупинився на конкурсах, які зараз відбуваються і кількості суддів, що вже пройшли кваліфікаційне оцінювання, та хто ще його очікує. Також розповів про кількість  бажаючих взяти участь у конкурсах до новостворених судів вищих інстанцій, зазначивши, що це надскладні процедури для кандидатів; про перспективи та кінцеві терміни проведення процедур кваліфікаційного оцінювання суддів та конкурсів; які саме претенденти, адвокати, юристи, науковці, чи представники судового корпусу, переважно, подали документи для участі у конкурсах до вищих судів.    

Другий блок візиту Слобожанщиною – зустріч суддів Верховного Суду з представниками Феміди судів загальної юрисдикції та суддями Апеляційного суду Харківської області.

Подробиці в наступній новині.

 

 

Прес-служба суду