flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Забезпечення доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення

На тему забезпечення доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення

Забезпечення можливості кожній людині відчувати себе повноцінними членами суспільства та користуватися соціальною інфраструктурою – невід’ємна частина завдання суспільства та кожного громадянина.

Рухаючись таким курсом, нашою Державою, на виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована Верховною Радою України 16 грудня 2009 року, наше суспільство зобов’язано дотримуватись загальнодемократичних засад, з метою соціальної захищеності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, гарантуванням їм можливостей нарівні з усіма іншими людьми, створення необхідних умов, що дозволяють їм вести повноцінний спосіб життя відповідно до індивідуальних особливостей, врахування інтересів цих людей, створення необхідних умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення   до будівель судів. Це все – неодмінна складова доступу до правосуддя.

Харківський апеляційний суд  продовжує створювати умови для зручності перебування в будівлі суду людей з особливими потребами. 

 

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо доступності до будівлі Харківського апеляційного суду.

Людина звертається до суду з різних причин. Потрапляючи у діючий механізм судової системи, особливо непростою видається така процедура для осіб з інвалідністю, оскільки окрім поточних питань, за якими потрібно звернутись до судової установи, додаються й інші, пов’язані як з фізичним доступом до суду, так і з фізичними обмеженнями, які в кожному окремому випадку можуть бути різними.

В Харківському апеляційному суді створено умови для зручності перебування людей з особливими потребами, а також реалізовано ряд заходів, спрямованих на поліпшення доступу до правосуддя людей з особливими потребами.

Переїзд з тротуару через проїзну частину (зі сторони площі Героїв Небесної Сотні) є плавним, а поверхня тротуару до будівлі суду на прилеглій  території є рівною і неслизькою.  

Територія Харківського апеляційного суду не має огорож. При доступі до головного входу до будівлі суду щодо елементів доступності наявне безпроблемне пересування. Мінімальна ширина тротуарів становить 1,8 метрів, з максимальною висотою бордюрів 0,15 метрів. Наявні мобільний пандус та пониження рівня бордюру біля входу до будівлі суду.

Для забезпечення однакових прав доступу до правосуддя, поруч із входом до будівлі суду розташована кнопка виклику персоналу, яку обладнано спеціальним контрастним знаком для поінформованості зазначених відвідувачів. Громадянин повинен просто сповістити про свій прихід за допомогою кнопки виклику, розташованій ліворуч вхідних дверей будівлі суду, у зручному для доступу місці.  

 

 

            Ширина проходу вхідних дверей (в просвіті) складає 850 мм, вхід – прямий і рівний та габарити тамбура дозволяють маневрувати інвалідним візком. Максимальне зусилля для відкривання чи закривання дверей будівлі не перевищує 2,5 кг. Час автоматичного/примусового закриття не менший ніж 5 секунд.

Для людей з порушенням слуху передбачена система візуальної інформації.

При вході до будівлі суду сходинки відсутні взагалі.

 Сходи, розташовані в будівлі суду є неслизькими, з безпечною конструкцією, суцільні та без розривів.   

 

На першому поверсі, одразу, як людина потрапляє до будівлі суду, знаходиться інформаційний центр суду, в якому відвідувач може бути проінформований з різних питань які виникають під час звернення до суду в рамках розгляду справ та проваджень різної категорії.

Відсутність дверних порогів дозволяє безперешкодний проїзд інвалідного візка коридорами установи.

На першому поверсі будівлі поруч з внутрішнім пунктом пропуску розташовано інформаційне оголошення з інформацією та контактними даними про створену в суді з працівників апарату суду мобільну групу, яка допомагає людині з інклюзивними можливостями переміщатися в будівлі суду. 

Наказом Харківського апеляційного суду визначено відповідальних в суді осіб за забезпечення (сприяння) доступу до правосуддя інвалідам та іншим соціальним категоріям населення.

Для зручності на першому поверсі будівлі суду розташовано санітарний вузол, адаптований для маломобільних груп населення.

Двері санітарного вузлу легко відчиняються та мають необхідну величину для зручності, замок на дверях можна відімкнути однією рукою.

Мінімальна ширина коридору при односторонньому русі людей у візках складає 1,2 метри.

Мінімальна ширина коридору в місцях постійного відвідування людей з інвалідністю становить 1800 мм.

Предмети інтер’єру в коридорах суду не ускладнюють пересування людей з інвалідністю.

Двері приміщень вздовж коридору відчиняються в бік коридору.

             На даний час ведеться робота над удосконаленням рівня максимальної доступності для людей з інклюзивними можливостями.

            Плануються місця для стоянки автомобілів осіб з інвалідністю, зі спеціальною піктограмою.

Планується розмістити біля вхідної двері головного входу до будівлі суду інформаційну піктограму про альтернативний вхід та відповідну табличку шрифтом Брайля. Адаптувати сходи з альтернативного входу пандусом згідно вимог ДБН.

Планується, для безпечного пересування осіб з інвалідністю по зору на сходах виконати тактильне та візуальне попередження на сходах. Планується пристосування туалетних кімнат біля альтернативного входу.

Планується обладнати будівлю суду інформаційними піктограмами про наявність додаткового входу для відвідувачів, встановити таблички шрифтом Брайля про роботу суду. Підготувати інформаційні матеріали шрифтом Брайля.   

Усунення всіх бар’єрів, що перешкоджають включенню і залученню осіб з інвалідністю у життя суспільства, а також зміна такого ставлення до них, яке веде до стигматизації та закріплення дискримінації, є нагальною проблемою нашого сьогодення.

            Ми всі повинні пам’ятати, що інвалідність не обмежує!

            Обмежує дискримінація!