Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відбулась презентація Проекту «Впровадження відновного правосуддя в Україні», який реалізується спільно з Координаційною Радою, Інститутом миру і порозуміння та Центром права та посередництва.
Напрямок роботи у сфері реформування системи відновного правосуддя із залученням громади – відновне правосуддя – розпочався ще у 2002 році. З 2003 року було сформовано громадську ініціативу з впровадження медіації у кримінальних справах. Станом на 2011 рік у восьми Центрах відновних практик у громаді в Україні відбулося 364 медіації у кримінальних справах.
Представники Проекту – Роман Коваль, медіатор, тренер, голова правління Інституту миру і порозуміння, Світлана Петрова, медіатор, тренер, голова правління Центру права та посередництва, Олена Юшкевич, Олена Тютюник, Наталія Вербієнко, - медіатори, ведучі програм примирення.
Харківський апеляційний суд на заході представляли Антоніна Колтунова, голова Харківського апеляційного суду, Микола Савенко, суддя – секретар судової палати з розгляду кримінальних справ, Олександр Курило, суддя Харківського апеляційного суду.
Також, в обговореннях Проекту взяли участь судді Харківщини, представники органів прокуратури, представники Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та медіатори.
Сам Проект «Відновне правосуддя в Україні» запроваджується шляхом створення платформ в шести регіонах України для підвищення рівня обізнаності та впровадження систем медіації між потерпілими і правопорушниками.
Метою пілотного Проекту є зміцнення спроможності українських громад здійснювати відновне правосуддя для боротьби зі злочинністю, вирішення конфліктів і сприяння примиренню шляхом створення механізмів застосування відновного правосуддя.
За інформацією прес-служби суду